Zalety suwaków z metalu

 

Najczęstszą przyczyną wymiany torebki czy plecaka jest zepsuty lub zacinający się suwak. Tymczasem nie każde zepsucie się suwaka musi skutkować wymianą danego plecaka czy torebki na nowy. Fabrycznie zamontowany zamek błyskawiczny można bowiem bez problemu wymienić na nowy.

Jaki suwak kupić do plecaka?

suwaki metaloweJedna z najczęstszych przyczyn wymiany plecaka dziecka na nowy jest zepsuty suwak. Wynika to po pierwsze ze względu na zbyt agresywne zamykanie i rozpinanie plecaka , ale również i na zbyt niskiej jakości suwaki, montowane fabrycznie w dziecięcych suwakach. Na szczęście, zepsuty suwak w tornistrze nie musi się wiązać z koniecznością zakupu nowego – zepsuty suwak można bowiem bez problemu wymienić na nowy, potrzebne nam będą do tego jedynie suwaki metalowe. Taki rodzaj suwaków jest znacznie bardziej odporny, co ma szczególne znaczenie, gdy chcemy je zastosować do dziecięcego tornistra. Co więcej, zamiana suwaka jest bardzo prosta i poradzi sobie z tym każdy z nas, wystarczy do tego odrobina umiejętności krawieckich. Wymieniając suwak zamiast całego plecaka może zaoszczędzić ogromną ilość pieniędzy, gdyż jak łatwo się domyślić, kosz zakupu samego suwaka jest znacznie mniejszy niż gdybyśmy zdecydowali się na wymianę całego tornistra. Warto tu dodać, że suwaki wykonane z metalu są dostępne w wielu różnych kolorach, więc bez problemu znajdziemy też takie, które będą pasować do dziecięcego tornistra. Dodatkowo, dzięki temu że suwaki te są znacznie wytrzymalsze, ponownej wymiany suwaka w plecaku dziecka, nie będziemy musieli wykonywać przez długi czas.

Do zamiany tornistra naszego dziecka najczęściej skłania nas zepsuty suwak. Jak się jednak okazuje, popsuty suwak nie musi oznaczać wymiany całego tornistra na nowy. Lepszym rozwiązaniem jest bowiem wymiana samego zamka błyskawicznego.