Zastosowanie kamer termowizyjnych

Jeden dzień przestoju w dużej fabryce, to straty rzędu kilkunastu, a czasami nawet kilkudziesięciu milionów złotych. Właściciele takich fabryk nie mogą sobie na to pozwolić, ponieważ takie sytuacje mogę w bardzo szybkim tempie doprowadzić do upadku fabryki, a co za tym idzie bardzo dużych strat materialnych.

Kamery termowizyjne w zakładach produkcyjnych

kamera termowizyjna utrzymanie ruchuWielu właścicieli zakładów produkcyjnych cały czas szuka sposobów na to, aby zapobiegać awariom. Wszystko po to, aby wszystkie linie produkcyjne mogły pracować w pełnym wymiarze godzin. Jak dobrze wszyscy wiemy, lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. We wczesnym wykrywaniu awarii urządzeń wchodzących w skład lini produkcyjnej bardzo pomocna jest kamera termowizyjna utrzymanie ruchu całej lini umożliwia maksymalizacje zysków. Brak niechcianych przestojów sprawia, że straty fabryki są równe zeru. Diagnozowanie maszyn przy pomocy kamer termowizyjnych jest bardzo proste. Wszystkie maszyny podczas pracy wytwarzają określoną ilość ciepła, zazwyczaj ma to związek z tarciem występującym podczas pracy. Ilość ciepła określona jest przez konstruktorów. Gdy maszyna wytwarza zbyt dużą ilość energii cieplnej, to znaczy że jest uszkodzona i może ulec poważnej awarii, która wykluczy ją z pracy na długi okres czasu. Dzięki takiej kamerze mamy obraz termowizyjny całej maszyny. Obsługa takiej kamery jest bardzo prosta. Wystarczy nakierować ją na obiekt, który chcemy zmierzyć i odczytać wynik zgodnie z podaną skalą.

Kamerę możemy kupić za pośrednictwem internetu. Najlepiej zamówić ją prosto ze strony producenta. Dzięki rosnącej popularności kamer ich cena znacznie spadła. Kwota potrzebna na zakup takiej kamery na dzień dzisiejszy oscyluje wokół kwoty pięciuset złotych. Na kamerę dostajemy gwarancję.