Zatrudnienie nowych pracowników

Mój szef powiedział nam dzisiaj, że ma naprawdę spory problem z zatrudnieniem odpowiednich pracowników do wykonywania pracy. Zatrudniał przede wszystkim Polaków, jednak bardzo szybko okazało się, że pracy jest na tyle dużo, że trzeba będzie szybko zatrudnić dodatkowych pracowników, którzy odpowiedzialni będą za różne prace dodatkowe, które mieliśmy zaplanowane.

Rozwiązanie problemu z pracownikami

duży problem ze znalezieniem pracownikówSzef póki co kontaktował się raczej z agencją zatrudnienia, która wyszukiwała pracowników z Polski, ale my jako pracownicy podsunęliśmy mu pewien pomysł, aby właśnie skorzystał z możliwości zatrudnienia pracowników z Ukrainy, którzy mają dobrą renomę na rynku i faktycznie warto jest w nich zainwestować. Problem powoli się rozwiązywał, chociaż jak szef powiedział jest duże prawdopodobienstwo, że w przyszłości będziemy potrzebować znacznie większej ilości pracowników. Jak mogę się domyślać, duży problem ze znalezieniem pracowników mają wszyscy przedsiębiorcy działający w branżach specjalistycznych, bądź też zajmujących się produkcją, gdzie wymagane są odpowiednie kwalifikacje oraz gotowość do ciężkiej pracy. Nie mieliśmy z tym absolutnie żadnego problemu, dlatego zamierzaliśmy sprawdzić, czy pracownicy z Ukrainy są w stanie podejść do tego tematu w odpowiedni sposób i zająć się wszystkimi kwestiami. Firma od zatrudnienia, którą szef znalazł zajmowała się nie tylko zatrudnianiem pracowników z zagranicy, ale także rekrutowała Polaków, dzięki czemu jak tylko jakiś mój znajomy będzie szukał pracy na pewno ją polecę.

Dzięki takim firmom przedsiębiorcy tacy jak mój szef są w stanie zatrudnić kompetentne osoby na odpowiednie stanowisko. Po kilku tygodniach od poszukiwania oraz spełnienia wszelkich formalności problem zniknął, dzięki czemu praca wyglądała dokładnie tak, jak wcześniej, a nawet jest jeszcze bardziej efektywna. Ze względu na to, że nowi pracownicy, którzy zostali zatrudnieni przykładają się bardzo mocno do wykonywanych obowiązków.