Zrzut danych z uszkodzonego nośnika

Zawsze uważaliśmy iż oszczędności prowadzą do kolejnych wydatków, i wielokrotnie ten pogląd potwierdzał się w praktyce, jednak rzadko docierał do kierownictwa. Podczas rozszerzenia pamięci systemu monitorowania, dość często wnosiliśmy o zakup porządnego, markowego sprzętu, jednak nasze szefostwo postanowiło postawić na niesprawdzoną i niepewną firmę.

Odzyskiwanie danych z dysku rejestratora

odzyskiwanie danych z uszkodzonego dyskuDyski które otrzymaliśmy miały ogromną pojemność i z początku nie było z nimi najmniejszego problemu, jednak zgodnie z naszymi przewidywaniami, zaczęły szwankować już po kilku tygodniach, niekoniecznie znosząc ciągłe działanie. Najgorsze jednak było to, że na wszystkich wadliwych dyskach były zapisane dane odnośnie prowadzonych przez nas interwencji, które musiały dostępne na żądanie, jednak nie mieliśmy żadnej możliwości ich skopiowania. Potrzebne więc było odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku, jednak sami nie mieliśmy możliwości przeprowadzenia takiej czynności, nie posiadając programów do odzyskiwania danych więc zgłosiliśmy się do jednej z lokalnych firm komputerowych, która taką usługę wykonywała. Oczywiście, zrzut danych z dysku przeznaczonego do rejestratora systemu monitorowania nie był zbyt często wykonywany, a same dyski różniły się nieco od standardowych nośników do komputerów, dlatego też spodziewaliśmy się dość długiego procesu odzyskiwania, gdyż większość programów służących do odzyskiwania danych nie obsługiwała tego rodzaju nośników.

Jednak mimo naszych obaw, proces odzyskiwania trwał bardzo szybko, i ku naszej wielkiej uldze, okazało się iż same matryce nie zostały uszkodzone, więc archiwizowany materiał mógł być bez większych problemów skopiowany bez absolutnie żadnej utraty danych na nowe dyski, które tym razem zostały wybrane przez nas.